Kwas hialuronowy

Właściwości, działanie, efekty stosowania kwasu hialuronowego w tabletkach

Kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych istniejących makroskładników.

Należy on do grupy polisacharydów. Budowa tego bipolimera jest niezwykle prosta, zaś struktura identyczna zarówno u ludzi, jak i u zwierząt, czy nawet bakterii. Hialuronian wykazuje mnóstwo kluczowych funkcji i właściwości dla ludzkiego organizmu, występując w trzech różnych postaciach – małocząsteczkowej, średniocząsteczkowej oraz wielkocząsteczkowej. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej higroskopijnych cząsteczek występujących naturalnie na świecie, gdyż ma ona zdolność wiązania wody w aż 1000 razy większej dawce niż jej masa. Najwięcej kwasu hialuronowego w ciele człowieka, bo aż 50 procent, znajdziemy w skórze. Pozostałe miejsca, gdzie występuje hialuron to m.in.: mięśnie, stawy, serce (mięsień sercowy), układ limfatyczny, nerki, mózg, struny głosowe, itd.

 

Możliwe jest podniesienie poziomu kwasu hialuronowego w organizmie, stosując odpowiednią dietę, bogatą w produkty wspierające jego działania i regulację, jednak, szczególnie kiedy odczuwamy braki tego składnika, powinniśmy zainteresować się jego suplementacją, mogącą przynieść nam ogrom świetnych rezultatów. Bardzo popularną formą wśród dostępnych produktów zawierających hialuron, jest postać tabletek. Zatem, jak stosować kwas hialuronowy w tabletkach? Jaki wybrać? Jakie są efekty? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Kwas hialuronowy w tabletkach - czym się charakteryzuje i dla kogo jest kwas hialuronowy w tabletkach?

Kwas hialuronowy to tzw. glukozaminoglikan – składnik wiążący wodę, odpowiadając za właściwe nawilżenie skóry, gdzie występuje go najwięcej, bo aż połowa hialuronu zawartego w organizmie człowieka. Szczególnie w połączeniu z kilkoma innymi składnikami, m.in. z kolagenem czy witaminą C, współdziała istotnie wpływając na wiele funkcji i narządów niezbędnych nam do codziennego funkcjonowania.

 

Wraz z wiekiem, zmniejsza się naturalna produkcja kwasu hialuronowego w organizmie człowieka. Już około 25. roku życia, jego synteza zaczyna mieć mniej sprawny przebieg, co najbardziej uwidacznia się w postaci gorzej nawilżonej, wiotkiej skóry tracącej elastyczność, gęstość i „uniesienie”, zyskującej zaś pierwsze zewnętrzne oznaki starzenia w postaci bruzd czy zmarszczek.

 

Dla kogo przeznaczony jest kwas hialuronowy w tabletkach? Efektywność działania suplementów diety zawierających hialuron w tej właśnie formie, jest bardzo wysoka. Oczywiście, w tym przypadku kluczowe jest przestrzeganie dziennych dawek wskazanych przez producenta. Kwas hialuronowy w formie tabletek świetnie się wchłania, oddziałując jeszcze lepiej niż inne postacie tego składnika na różne obszary naszego organizmu oraz całą powierzchnię skóry. Również w tej formie może skuteczniej łączyć się z innymi cennymi elementami oraz witaminami, dzięki którym poprawia się jego wchłanialność, np. z kolagenem.

Kwas hialuronowy w tabletkach – efekty stosowania

Pierwsze efekty przyjmowania suplementów diety zawierające kwas hialuronowy, można zauważyć niemalże natychmiastowo. Początkowe rezultaty widoczne są w postaci poprawy kondycji skóry. Jednak, aby ujawniło się pełne spektrum oddziaływania hialuronu na nasz organizm, należy cierpliwie poczekać okres mniej więcej kilku tygodni, suplementując kwas hialuronowy codziennie.